| Floridori a întrebat:

Pentru cei care au Binance (sau alte platforme de genul/wallet de crypto) si vor sau pot sa primeasca bani intr-un cont bancar si sa trimita o parte din suma cuiva, in Bitcoin sau alte crypto, as avea rugamintea sa imi raspundeti.
Cineva dispus sa isi sacrifice cateva minute pentru a ajuta?

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Si eu daca primesc niste bani de la tine in cont am doua curiozitati:

1. Ce garantie ai tu ca eu dau banii mai departe cui trebuie.
2. imi platesti tu taxele pe banii aia?

| Floridori explică (pentru suntserios):

1.Mai, nu am nicio garantie ca dai banii mai departe. Apelez la buna constiinta a fiecaruia. Daca nu da banii mai departe, se considera ca eu i-am pierdut, iar el a ramas cu toata suma.Acei bani nu il vor face mai bogat, iar eu imi asum ca se poate intampla si asta.

2.In parte, da.Am spus sa trimita doar o parte din bani, deci o mica parte se considera cinstea lui.In realitate, am intentia de a "cinsti" persoana in cauza cu suma de 500lei.Cred ca asta acopera si cinstea lui (a se citi "timpul si efortul alocate"), dar si taxele pe care le-ar putea plati.

Este o persoana destul de importanta si imi asum anumite actiuni deoarece nu doresc sa ajunga in situatii critice.