| Generalgrevious031 a întrebat:

Daca comand un laptop de la Emag primesc si garantie la acest produs?

Si daca cumva noul laptop se strica in timp ce este in garantie pot sa-l dau retur?

5 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Normal ca primesti garantie.

daca se strica ceva il trimiti la reparat nu retur.

| sierra1 a răspuns:

1 da
2 trimiti in reparatie NU retur

| johnnny123 a răspuns:

1. Da
2. Depinde de produs și de defecțiune. Dacă poate fi reparat, va fi reparat. Dacă nu poate fi reparat, va fi înlocuit.

De avut în vedere că garanția acoperă doar defecțiunile din fabricație sau defecțiunile apărute în perioada de garanție în urma folosirii corespunzătoare a produsului.

Dacă dai cu laptopul de pământ, chiar dacă este în perioada de garanție, nu ți-l repară și nu ți-l înlocuiește nimeni. Pentru asta ai nevoie și de asigurare.

| gabriel2004o a răspuns:

E obligatoriu in lege sa primești așa cevahappy
Acum depinde și de la cine cumperi. Unii repara, alții sunt scartari și dacă se strica ceva o sa te acuze pe tine că l-ai stricat/că nu l-ai ingrijit.Doar fereste-te de site-uri dubioase

| Anca018 a răspuns:

Da, toate produsele vandute pe eMAG au garantie.
Daca produsul se strica in garantie se trimite la reparat, iar daca nu poate fi reparat se inlocuieste sau se returneaza suma.

https://bit.ly/3FwRIKc