| AndrewR a întrebat:

Pentru cumpararea unui apartament de 56mp, cat m-ar costa actele la notar?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Costul contractului de vanzare-cumparare si a intabularii in cartea funciara este in functie de pretul apartamentului.
Daca il stii gasesti pe internet calculator al onorariului notarial si a intabularii in CF.
Tine seama ca pretul poate fi diferit, in functie de localitate, situarea in localitate, vechime, felul cum arata, etc.
Te poti interesa si la un notar din localitatea respectiva, acesta iti poate spune costul minim, in functie de grila notariala.

2 răspunsuri:
| Holiday a răspuns:

N-are legatura suprafata, ci pretul la care se face tranzactia.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Posibil 2% din pret... depinde, poate mai putin