| numesiprenume0 a întrebat:

Pentru investitii in Actiuni si Cryptomonede ce recomandati intre Revolut si Binance? Care si de ce ar fi mai bun? Ofer funda pentru explicatii...

5 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Revolut e doar pentru joaca cu câțiva lei, are niste comisioane exagerate.

Binance e cel mai bun pentru crypto pe piata la ora actuala.

| GabiDumitrescu a răspuns:

Binance all the way. Un motiv foarte simplu - poti sa plasezi monedele respective in depozite care vor aduce dobinda. La Revolut nu poti face asta.

| Wr3nch a răspuns:

Binance. Dar recomand calduros sa investesti în acțiun, nu crypto.

| RoCkKiD a răspuns:

Nici unul din ele.

Binance e detinut de ceva chinez, deci iti ai seama cat de transparenta e compania. Pe langa asta exchange urile de crypto au picat ca mustele in ultimii ani. daca nu cumva ai bani de pierdut eu zic sa te feresti. Ai cam ratat trenui pentru crypto.

Daca vrei actiuni du-te la interactive brokers sau XTB pentru chestii globale sau Tradeville daca vrei actiuni la BVB.

| carevaescu a răspuns:

Comisionul revolut la crypto este f mare. Plus ca unele mișcări de fonduri poate declansa sistemele anti frauda, si asta iti poate bloca contul sau chiar inchide contul.