| samana a întrebat:

Pentru serviciul de homebanking trebuie sa platesti? Cam cat?

Răspuns Câştigător
| Krina a răspuns:

Orice tranzactie se comisioneaza, nu doar cele prin homebanking/selfbanking. Daca e vorba de transferuri, cele intre conturile din cadrul aceleiasi banci nu costa.
Depinde de banca, nu la toate bancile se plateste. Exista cateva banci unde acest seviciu este inclus intr-un pachet complet, iar costurile pachetului sunt aceleasi ca ale unui cont curent.Deci platesti contul pe care ti l-ai deschis, iar banca iti mai ofera gratuit si alte servicii.
De obicei, daca il vrei separat, acest serviciu costa intre 2-4 lei.

1 răspuns:
| Zoombe3 a răspuns:

Depinde de banca, comisioanele pentru utilizarea homebanking pot fi lunare/semestriale/anuale sau pot fi comisionate decat tranzactiile efectuate prin homebanking.