| pitik200 a întrebat:

Pentru un elev de 18 ani, unde trebuie sa mergi sa depui adeverinta pentru alocatie?

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

In mod normal liceul trebuie sa trimita cererea si actele insotitoare (adeverinta si copia CI) la Agentia pentru Plati si Inspectie Sociala din judetul tau. Daca nu a facut-o liceul o poti face tu, sa o duci persoanal sau s-o trimiti prin posta.

| Girly97 a răspuns:

Pentru elevii peste 18 ani care inca sunt la liceu trebuie sa se duca la secretariat la inceputul fiecarui an scolar si sa completeze o cerere scrisa pentru primirea alocatiei de stat la care sa anexeze o copie dupa buletin si copie dupa extrasul de cont daca doreste plata pe card. Apoi secretariatul trimite actele mai departe pentru primirea alocatiei.

| pitik200 explică:

Mie mi-au dat direct adeverinta? Sunt mai lenesi