| chevalier a întrebat:

Pot instraina un apartament de 2 camere cu 2 acte, jumate vanzare cumparare, jumate pentru ingrijire, acesta fiind valabil dupa deces.

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Da, se poate, vei incheia 2 contracte: unul de vanzare-cumparare pentru cota de 1/2 din apartament si unul de intretinere pentru cealalta jumatate. Numai bine!

2 răspunsuri:
| EmaS a răspuns:

Se pot face acte de Vanzare-cumparare cu intretinere.Dar poate sa fie atacat daca nu esti multumit de tratamentul primit.Depinde cine si cum este persoana careia ii faci actele.Prezinta incredere?
Parintii mei mi-au facut vanzare-cumparare cu drept de proprietate afectat de uzufruct viager.

| LAURA22ro a răspuns:

Se poate, dar mai bine mergi la notar, e mai sigur.