| maria_5981 a întrebat:

Pot intra la avocatura daca in liceu am avut media scazuta la purtare? fundita! Multumesc!:*

Răspuns Câştigător
| kosmin90 a răspuns:

Eu sunt tot la avocatura si in clasa 11-a am avut si eu media scazuta la purtare:p insa tot ce conteaza este ca media ta de absolvire sa fie putin mai mare decat o cer cei de la facultate la inscriere...Mult succes si lasa nazbatile la scoala:p

8 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Orice medie din liceu, chiar si cea de la purtare, nu are legatura cu avocatura si nu este o conditie de intrare in profesie, asa ca poti intra daca indeplinesti conditiile prevazute de art. 11 din Legea nr. 51/1995 republicata, cu modificarile si completarile ulterioare. Numai bine!

| Biencush a răspuns:

Daca media care te repartizeaza te favorizeaza, de ce sa nu poti intra? Important e sa ai note mari la restul, sa iti asiguri locul la buget, asta in caz ca vrei sa scapi de taxa. Daca parintii sunt dispusi sa plateasca taxa pentru ca tu sa faci facultatea dorita, nu cred sa existe vreun impediment!
Succes!

| Nicoleta a răspuns:

Da

| kidaa a răspuns:

Nu stiu.cred ca da

| adriangabor92 a răspuns:

Da

| GeOrGiAnNA20 a răspuns:

Nu conteaza media de la purtare.si daca vrei sa intri la faculatea de drept cu taxa nici aia de la absolvire nu conteaza.

| Sofffie a răspuns:

Nu

pa pa!

| Moncherie a răspuns:

Nu