| conrob a întrebat:

Daca am media scazuta la purtare nu ma mi pot transfera la niciun liceu?

6 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Media la purtare nu este o conditie obligatorie de transfer dar poate fi luata in considerare de liceul unde vrei sa te transferi. Nici un liceu nu ar vrea sa aiba elevi indisciplinati.
P.S. Am vazut multimea de intrebari privitoare la transfer puse de tine.
Pentru a te lamuri complet te sfatuiesc sa citesti ROFUIP, aprobat prin Ordinul MECS nr. 5115/2014, in special art.219-230.

Răspuns utilizator avertizat
| corolav a răspuns:

Crezi că dacă te vei transfera( deși, așa cum spune și ioandelasal, ce nevoie ar avea nevoie acel alt liceu de un școlar indisciplinat), în următorii ani vei deveni un alt școlar?
Mă îndoiesc!

Răspuns utilizator avertizat
| corolav a răspuns (pentru conrob):

Cine se scuză se acuză.

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Liceul unde înveți, o să-ți dea transferul cu bucurie, pentru a scăpa de un elev-problemă. Însă, celălalt liceu, dacă îți va accepta transferul, te va privi cu neîncredere, fiindcă vei intra mânjit cu o "pată". Trebuie, cumva, să îți recâștigi onoarea, să le dovedești că te-ai schimbat, că nu ești agresiv fizic/verbal, să înveți, să-i faci cumva mândri că ai devenit elevul liceului lor.