| Hm_Jw_1998 a întrebat:

Daca am nota scazuta la purtare... la intrare la liceu si ia in considerare nota separat sau doar media?

Răspuns Câştigător
| gioglovan a răspuns:

Nota la purtate nu conteaza foarte mult, ea este facuta pentru a ridica media generala. Daca ai de gand sa mergi la un liceu bun bineinteles ca o sa te intrebe de ce ai nota scazuta la purtare.P.S:nota la purtare nu te va impiedica sa mergi la liceul dorit.Pentru admiterea la liceul x se ia in considerare media din clasele 5-8 si media de la examenele nationale.

| Hm_Jw_1998 explică (pentru gioglovan):

Eee. poveste lunga. nota la purtare o am scazuta ca am motivat 2 absente in catalog si. din cauza nei profe proaste (mai e si de religie)... mersi mult pentru ajutor. chiar ma ingrijoram ca am numai medii de 9 si 10 si nota la purtare nu o stiu inca... si ar fi chiar culmea sa am nota mai mica la purtare.
ce naiba. am reusit sa am 10 la mate si am 9 sau maiputin la purtare....merci inca o data

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Media

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Doar media!

Fii cuminte! laughing

| pisicutzamik a răspuns:

Media