| FlorinelG a întrebat:

Pot reactiva o firma daca este la un lichidator? Firma nu are nici o datorie si are declaratiile depuse la timp. Multumesc.

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Daca este firma ta poti depune o cerere de reactivare, daca este a altcuiva poti cumpara capitalul social.

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Care este motivul lichidarii?

| FlorinelG explică:

A fost declarata inactiva in 2009 pentru nedepunere a declaratii si bilanturi iar in 2010 a fost preluata de lichidator. lichidatorul nu a facut nimic pana acuma zicea ca ma astepta pe mine. pot sa o reactivez?

| Ioandelasal a răspuns (pentru FlorinelG):

Daca este firma ta poti depune o cerere de reactivare, daca este a altcuiva poti cumpara capitalul social.