| lorixdapanglea a întrebat:

Pot sa fac declaratie unica sa imi declar veniturile din cersit?

9 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Orice venit (extrasalarial) poti declara la finante.

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Eu zic sa nu faci prostia aia. Cersitul este ilegal si daca il declari te autodenunti.

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Oricum banuiesc ca este o gluma!

| darrio2007 a răspuns:

Amuzant! Declari tu fiecare leu primit? Unde cersesti, in fata bisericii?

| Wr3nch a răspuns:

Cersitul e cam ilegal, dar treaba ta.

| ZyRRe a răspuns (pentru Wr3nch):

Cersitul, sau să dai bani cerșitorilor mai precis e ilegal tocmai din acest motiv, că statul nu câștigă nimic la treaba asta, dar atât timp cât omul vrea să declare venitul e perfect legal am putea spune laughing

| Wr3nch a răspuns (pentru ZyRRe):

Tot nu laughing)) E ca si cum ai vrea sa declari venituri din prostitutie sau droguri.

| NunuNini a răspuns:

Desigur. Daca mai convingi vreo doi "colegi" e bine.

| AloeVeraReceSiFornetiCuGem a răspuns:

Xd laughing)))) asta a fost bună