| alex1nonico a întrebat:

Momentam an 17 ani si am o sursa de venit de 2000-2500 lei lunar facuti online.
Este nevoie sa fac si eu declaratia unica pentru impozite care se depunde luna asta?
In caz ca nu, eu in octombrie urmeaza sa fac 18 ani, deci la anul va trebui sa depun aceasta declaratie. Intrebarea mea este daca va trebui sa declar doar suma pe care am primit-o dupa varsta de 18 ani, sau pe tot anul 2022? Multumesc!

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Daca venitul anual este o suma mai mare decat 12 salarii minime pe economie trebuie sa depui declaratie de venit.

| mi25 a răspuns:

Eu spun ca da. Cel mai sigur te duci sau dai un telefon la ANAF si intrebi.