| anonim_4396 a întrebat:

Pot sa iau un credit de nevoi personale (si de la ce banca) daca sunt angajata pe o perioada determinata? Dupa 12 luni se reinoieste contractul.

3 răspunsuri:
| pepe a răspuns:

Perioada maxima pentru care poti sa cotractezi creditul este de maxim un, cand ti se reannoieste contractul.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bună.
Șansele sunt minime dacă nu chiar nule din pricina că nu ești angajată pe perioada nedeterminată.
Totuși fă o încercare, poate creditul este suficient de mic cât să îl poți achita într-un an de zile.
Succes.
Pa, pa.

| florin23wolf a răspuns:

De exemplu la banca unde lucrez eu (PBR) poti sa contractezi un credit, dar doar pe perioada contractului de munca sau in baza unei adeverita eliberata de angajator in care acesta sa specifice fapul ca acest contract va fi prelungit.