| Similean_Gabriela_1972 a întrebat:

Pot trece un atestat de taxi de pe persoana fizica pe persoana juridica? Cat costa?

1 răspuns:
| alessia5158 a răspuns:

Nu se poate --- una-i persoana/individul si altceva este firma/intreprinderea!
Firmele care presteaza serviciul de transport cu taxiuri au nevoie de un cod CAEN pentru aceasta activitate---nu au nevoie de un certificat care sa ateste competenta provesionala!
Indivizii/persoanele fizice care presteaza acest serviciu de transport au nevoie de un certificat(atestat taxi) care sa dovedeasca/confirme ca au competente profesionale pentru a presta acest serviciu.