| anonim_4396 a întrebat:

Poti gasi ceva de serviciu la 12ani?

Răspuns Câştigător
| IaMwHoIaM3 a răspuns:

Pai... ai putea fii reprezentant Avon sau Oriflame m ai putea face niste bijuterii handmade pe care sa le vinzi... altceva nu vad ce ai putea face la 12 ani.

7 răspunsuri:
| onasis1961 a răspuns:

Nu poţi până la 16 ani! Şi atunci cu acordul expres al părinţilor.

| Fatamuntilor a răspuns:

NU dar poti face mici servicii la vecinii mai in varsta contra o unor sume de bani.

| DeeaDLove12 a răspuns:

Nu de abia pe la 14 ani cand ai buletin poti lucra ceva part time sa imparti pliante etc.

| EkaBuBu a răspuns:

laughingImi pare rau ca iti distrug visele dar limita e 16 minimhappy Doar daca tatal sau mama sau orice ruda are un loc de munca pentru tina asa pe timpul verii dar nu esti trecut angajathappy
Fundita please:*happy

| Deeaasv a răspuns:

E imposibil, legal e doar de la 16 ani, doar daca cumva e sa te angajezi la negru sau sa te apuci de furat thinking laughing

| anonim_4396 explică (pentru Deeaasv):

Stii ce intrebarea vina nu are

| ALE052002 a răspuns:

Poti sa vorbesti cu o ruda de a ta sau un prieten de familie sa-ti ofere o slujba.De ex.:sa tunzi gazonul cuiva