| bebitza a întrebat:

Poti lua imprumut de prima casa chiar daca nu esti angajat?

Răspuns Câştigător
| obyk a răspuns:

Poti lua un imprumut pentru programul Prima Casa si daca nu esti angajat!

sigur

daca poti dovedi pe hartie, verificabil, un venit lunar stabil care se incadreaza.

absolut

exemple:

. venituri din drepturi de autor
. persoana fizica autorizata

si asa mai departe
intereseaza-te la banca unde vrei sa obtii imprumutul

nu vreau sa supar pe nimeni, dar este evident ca majoritatea oamenilor au fost educati sa fie Angajati, astfel nu concep sa obtina bani cinstit decat din postura de angajat.

6 răspunsuri:
| ikram a răspuns:

Trebuie sa dovedesti ca ai un venit stabil si in general in tara. Pentru ca ei, in caz ca nu platesti sa te poate executa. Oricum fi foarte atenta cu bancile, la credite ce dobanzi percep si exact ce conditii. Sa mergi la o banca serioasa cat de cat.

Elianna
| Elianna a răspuns:

Nici vorba! Si de unde sa platesti ratele? Bancile nu fac asa ceva!

| Marica_2964 a răspuns:

Tu ce crezi?big grin

| cathalin a răspuns:

Ce intrebare. cum sa obtii un imprumut daca nu esti angajat?
Nu te gandesti ca la banca ai nevoie de adeverinta de salariat si alte documente care sa certifice faptul ca obtii veniturile necesare unui astfel de imprumut?

| NowRelax a răspuns:

Daca nu dovedesti cu acte in regula ca ai un venit lunar din care sa reiasa ca iti poti achita ratele nu ai nici o sansa.