| RuoXin a întrebat:

Poti trai doar din banii pe care ii faci pe Youtube?

Răspuns Câştigător
| NLS a răspuns:

Totul depinde de numarul de abonati,
de numarul de vizualizari dar mai ales de orele de vizualizare pe care acestia ti le produc, si, dupa ce atingi un numar respectabil de urmaritori, depinde daca prinzi sau nu contracte de sponsorizare.
Adica sa faci reclama in clipuri (mai mult sau mai putin subtila) la produse, servicii. Te vor cauta companii doar daca ai un numar mare de urmaritori, peste 4-5000 sa zicem.
Unii pot trai doar din banii de YouTube, dupa aproximativ 2 ani dupa ce au inceput.
Insa iti arantez ca exista si multi care au incercat, si dupa 3-4 ani, nu fac aproape nici un leu.

Depinde foarte mult de temele si subiectele tratate (ar trebui sa fie ceva si original dar in acelasi timp, de interes general) si de carisma ta de "povestitor".

13 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Normal, doar sunt unii care numai asta fac si castiga sume enorme lunar, aia pe care ii considera zei adolescentii

| Violleta2022 a răspuns:

Daca ai cativa ani de cand ai inceput si postezi numai materiale foarte bun, da, se poate.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Bineînțeles.
Nu sunt atâtea exemple?
Nu sunt oameni care au făcut averi din YouTube?

| johnnny123 a răspuns:

Este ca și cum ai întreba "Poți trăi din banii pe care-i faci din muzică"?

Dacă ești Taylor Swift, poți să faci un miliard din muzică. Dacă stai cu un acordeon în autogara Filaret, mai greu.

| ReddY25 a răspuns:

Dacă știi cum să creezi conținut de calitate, da

| Lupică27 a răspuns (pentru ReddY25):

Majoritatea youtuberilor care fac bani nu au contitnut de calitate, unul dintre ei e dorian popa, doar asta imi vine in minte acum, dar sunt sute.
Doi care au continut de calitate si imi vin acum in minte sunt zaiafet si catalin moise.

| Simpatic a răspuns (pentru Lupică27):

Pai nu totul se rezuma doar la calitate in aceasta viata, nici in muzica sau filme cei mai buni nu sunt cei mai bine platiti! fiind altii mai putin "buni" dar mult mai bine platiti
talentul si calitatea nu sunt mereu in directa legatura cu castigul!

Asta o arata si unii dintre parlamentarii romani, cei care sunt semi-analfabeti dar au afaceri de zeci de milioane de eurowinking

| Lupică27 a răspuns (pentru Simpatic):

Ai dreptate.

| suntserios a răspuns (pentru Lupică27):

Dorian Popa nu are conținut de calitate pentru tine. Petru cei 100k care îi vad zilnic video urile aparent are

| Lupică27 a răspuns (pentru suntserios):

Pai prostii sunt elita in ziua de astazi.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Lupică27):

Si tu esti unul dintre ei

| Furnicuta000 a răspuns:

E o intrebare foarte generala. Selly ar putea trai regeste doar din banii pe care ii face din vizualizari, iar Claudia Catarig ar putea sa-si cumpere o paine pe zi. Deci fii mai precis

| mODIN a răspuns:

Daca iti merge monstruos de bine, sigur ca da.
Daca ai 500 de abonati si cam tot atatea vizualizari la fiecare videoclip, sigur ca nu