| AlexHazulThau a întrebat:

Credeti ca cu 1 milion de euro poti trai toata viata daca faci banii astia la 20 de ani?

9 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Si cum ii faci, tinerețe?

suntserios
| suntserios a răspuns:

Daca stii cum sa ii investesti da... 1 milion de euro investiti cu cap iti pot aduce lejer venituri pasive de 5.000 euro pe luna

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Cre că nu. Căci câștigați la 20 de ani, nu știi să administrezi banii.

| Drimmero a răspuns:

Nu, mai ales de la varsta aia cand tentatiile sunt mari, ii spargi usor pe o casa, o masina si cam aia sunt banii si nici macar nu vei lua ceva extravagant de banii aia, daca nu ii cheltui din prima te vor tine cativa ani asta daca tii de ei la "saltea", cel mai bine investesti cu ei si ii inmultesti.

| lpavel a răspuns:

Da, daca traiesti decent si nu ai pretentii mari, nu incepi sa consumi droguri etc.

| Hammurabi a răspuns:

Cu 1 mil euro poți trăi 50 ani cu un salariu lunar de aprox. 10.000 lei.
N-am mai pus la socoteală eventualele dobânzi pe care le poți obține dacă ții banii în bancă în niște depozite la termen, (dobânzi destul de substanțiale)
Cam ăsta ar fi nivelul la 1 mil. de euro.

| Mayhem666 a răspuns:

Depinde de persoana. Sunt unii ca mine care nu au nevoie decat de mancare, un laptop, internet si electricitate si totul se rezolva, dar sunt si altii care vor masini de lux, haine de lux, vile, petreceri si iesiri in club de cateva ori pe saptamana, mancat la restaurante scumpe zilnic, etc, astia nu ar rezista.
Eu personal as putea sa traiesc toata viata cu banii aia, sunt foarte minimalist.

| Dismally a răspuns:

Daca te limitezi la aproximativ 1000 euro pe luna atunci da.

| AdioTPU a răspuns:

Da. Dacă nu-i cheltui pe vile, mașini de lux, vicii sau nu-i bagi la pariuri, păcănele.