| shocky2 a întrebat:

Pun din nou intrebarea!

Cum pot castiga bani la varsta de 16 ani?

Sunt baiat, ma pasioneaza calculatoarele foarte mult!, nu ma feresc de munca.

Vreau raspunsuri bune, nu batai de joc aberatii etc. etc.

multumesc!

12 răspunsuri:
| DEBrown a răspuns:

Te faci gigolo.

| LoOvE a răspuns:

Si eu am nevoie.Si chiar nu stiu cum sa fac rost de bani.

| xl0llip0px a răspuns:

Pai o metoda ar fi sa imparti fluturasi (foite cu reclame) oamenilor din strada sau sa le pui in posta.Ai putea fi curier. O prietena (are 16 ani la fel ca tine) a lucrat la un magazin facand publicitate la maioneza (adica le da oamenilor sa o guste gratis, sa faca degustatii) ai putea intreba daca McDonalds-ul nu are nevoie de ajutor sau un alt oarecare loc in care lumea mananca sau se odihneste.

| Bacteriuță a răspuns:

Angajându-te, cerșind sau implorându-i pe părinți. e alegerea ta. îți urez succes XDD

| IlegalSmile a răspuns:

Pai. catati un job big grin

| GoldDust a răspuns:

Cel mai simplu ar fi sa te angajezi ca promoter la o agentie. Fie ca imparti pliante pe strada, fie ca imparti mostre de diverse in magazine oricum ai niste bani frumosi luati pe doar cateva ore de lucru.
Eu intr-o saptamana de impartit pliante am luat 450lei, acum 2 ani;)
Iti las un link al unei firme de publicitate sa iti iei tu de acolo exact ce date iti trebuiesc;) Asta ti s-ar potrivi cel mai bine(este si part-time) si se castiga excelent :D
http://www.firme.ro/contact/551/Kathea-Promotion.html

| wolfwhite a răspuns:

Depinde ce stii sa faci? Esti fata sau baiat?

| Ciprian a răspuns:

Poti castiga bani muncind. Ma rog, sunt si alte metode, dar nu sunt legale. In concluzie, la munca cu tinelaughing

| NICKSOOO a răspuns:

Pai este foarte simplu; ori castigi la loterie; ori te ocupi sa vinzi ceva(un fel de toneta-daca iti place -); eventual ceva economii si o strangi ceva. Sper ca te-a ajutat raspunsul meu. Daca vrei sa-mi dai funda.

| FlorianPop a răspuns:

Salut! Daca te pricepi in pc! Fa-ti reclama si mergi la oameni sa repari pc!
Daca te-a ajutat raspunsul meu te rog funda!

| Jublie a răspuns:

Te poti angaja fara carte de munca la vreun restaurant chelner[ita], sau poti lucra babysitter, sa plimbi cainele vecinei, munci usoare pentru varsta de 16 ani happy

| DoarEU_8714 a răspuns:

In timpul liber te angajezi la MCDonald`s sau de-astea. Sau Lasi scoala si iti ia un job ca tamplar, constructor, etc.