| zero212 a întrebat:

Pustiu 18 ani as dori sa imi deschid o afacere in domeniul eolian prin credit bancar si finantare din fonduri europene nerambursabile ce sanse as avea de reusita?

6 răspunsuri:
| ExistaMosCraciun a răspuns:

Una dintre reguli in business este sa nu faci niciodata afaceri pe bani imprumutati, intr-o afacere investesti exact suma de bani pe care ti-ai permite sa o pierzi, ca daca nu merge, te cocosezi platind credite pentru a afacere care a esuat.

| ATHOS a răspuns:

Sanse zero.
Bafta!

| Minks a răspuns:

0. 1 la un milion daca te decizi sa incepi singur (fara ceva parteneri de afaceri cu bani). Daca o sa iti gasesti unul sau mai multi parteneri sansele ar putea sa creasca. Dar trebuie sa ii convingi atat pe cei de la banca ca le poti da inapoi imprumutul, cat si pe parteneri ca o sa fie o afacere profitabila. Nu prea vad cum o sa faci asta, dar e decizia ta. BAFTA!

| BlueHusky a răspuns:

Fac acelasi lucru. Un proiect de genul acesta necesita 84 de aprobari si dureaza aprox un an. Costul proiectului este de 50-80mii euro.La 18 ani sa faci asta fara nici un aport finaniciar sansele sunt 0. (nu vreau sa fiu rautacios, daca vrei mai multe info da-mi mesaj)

| marietatomei a răspuns:

Am auzit de cateva afaceri finantate cu fonduri europene in domeniul energetic (dar nu stiu daca eolian in momentul de fata). Daca doresti sa stii exact cum sa-ti pregatesti proiectul si ce detalii trebuie sa iei in calcul pentru reusita ta, arunca o privire pe ghidul asta:
http://bit.ly/gJZDVH

Sper sa-ti fie de folos... Bafta!

| zero212_2416 a răspuns:

Afacerea ar fi foarte profitabila daca reusesti sa o pui la punct