| Johnyynhoj a întrebat:

Buna TPU

Daca am 1 hectar de livada cu pruni si ciresi si 60 de nuci, in arend, pot sa imi deschid vreo afacere cu fonduri europene nerambursabile (livada mi-o da cineva in arend)

Mercy

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna.Un Ha este putin, mai ales ca tu trebuie sa dai celui ce ti-a dat livada in arenda 30 % sau cat scrie in contract cu el.Pentru ca trebuie sa existe un contract intre voi. Daca anul este prost si nu leaga fructe, tu trebuie mai intai sa dai celui care iti da livada o parte din recolta, abia apoi tu faci afacere cu restul din productie.Nu cred ca pentru doar un ha de livada te va ajuta statul.

| ionutstar a răspuns:

Da, cred ca se poate, ar trebui sa discutam acest lucru pe privat, am un prieten care se ocupa de fonduri si sigur poti obtine o finantare europeana.

| Johnyynhoj explică (pentru ionutstar):

Uite id meu de mess,, oncioiuyonut,, sper sa ma poti ajuta cu cateva raspunsuri

Mercy