| cristt12 a întrebat:

Pute-ti sa imi spuneti si mie pentru ce se dau subventiile? Doar la animale si teren? sau si pentru altceva?

6 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

Vezi si alte tipuri de subventii : http://www.apia.org.ro/iacs_masuri_delegate.htm

| Dianaîşialegesoţulbazândusepetpu a răspuns:

Bună!
E o sumă de bani care se dă pentru anumite activităţi în care datorită factorilor conjucturali uneori costul de producţie depăşeşte costul de vanzare.
Pe curând!

| cristt12 explică (pentru Dianaîşialegesoţulbazândusepetpu):

laughing stiu ce este am intrebat pentru ce se da

| Dianaîşialegesoţulbazândusepetpu a răspuns (pentru cristt12):

Dacă ştiai ce este nu mai întrebai pe TPU pentru ce se dă. :p

| XxDeYuTzUxX a răspuns:

La obiecte, fenomene ale naturii si la ori ce se poate numara.