| Elvis_Elvisone_2000 a întrebat:

Puteti sa-mi spuneti locuri de munca pentru copi intre 14-16 ani. FUNDA

Răspuns Câştigător
| William a răspuns:

La spalat parbrize la semafor, la impartit pliante pe strada, probabil si ca ospatar te angazaja (cu sfert de norma).

| Elvis_Elvisone_2000 explică (pentru William):

Si cam cat inseamna acel sfertde norma?

| darrio2007 a răspuns (pentru Elvis_Elvisone_2000):

Un sfert din salariul minim pe economie.Impozabil.

| William a răspuns (pentru Elvis_Elvisone_2000):

Am zis la misto. Ca sa te angajezi oriunde trebuie sa ai minim 16 ani. Daca ai 16 ani trebuie sa duci nu stiu ce adeverinta ca te lasa parintii sa muncesti. Oricum esti prea mic sa iti iei un job, multumeste-te cu alocatia.