| anonim_4396 a întrebat:

Unde as putea si eu gasi locuri de munca in Spania, dar sa fie sigur, sa nu fie teapa... daca ma puteti ajuta... multumesc!

Funda happy

15 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

In cur dupa usa, sant la pamant astia cu ofertele de munca, apar mizerii gen comercial sa bati la usa oamenilor si nu faci nici un ban pentru ca nu se face profit din meseria aia si sant multi, cu facultate si nu gasesc de munca

| Nicoară_Ciprian_1994 a răspuns:

Buff eu stau in Spania si iti recomand sa stai in Romania. aici nu se mai fac contracte de munca la cei veniti de afara.

| Winners10 a răspuns (pentru Nicoară_Ciprian_1994):

Si aici ce sa faci? ca mori de foame aici

| Nicoară_Ciprian_1994 a răspuns (pentru Winners10):

Sti sa vb spaniola? Daca nu trebuie sa inveti acolo sau sa stai aici fara sa faci nimic numa daca ai pile si lucrezi cu romani... Foarte multi romani plec in Romania acolo e de munca.

| Winners10 a răspuns (pentru Nicoară_Ciprian_1994):

De moment nu stiu spaniola... ma interesez si eu dinainte... pe mine m-ar interesa ceva cu contract fix de munca

| Winners10 a răspuns (pentru Nicoară_Ciprian_1994):

Tu la ce lucrezi? Si esti cu contract fix?

| Nicoară_Ciprian_1994 a răspuns (pentru Winners10):

Nu. eu am gatat scoala de tamplar acum 1 an. si repet e greu sa gasesti de munca. aici se cauta multa esperienta. poate nu can Romania da se cauta. Io sper sa ma intorc in tara luna asta. uite de exemplu in orasu de unde sunt eu... Sebes din judetul Alba Iulia e destul de munca. trebuie sa umbli mult. du-te dintr-un cap in altul sa cauti de munca da prima data incearca in Romania. iti recomand mai mult Anglia decat Spania. sau franta.

| Nicoară_Ciprian_1994 a răspuns (pentru Winners10):

Contract fix... tu intrebi pe un spaniol ce e ala contract fix si putini stiu. e ca bacnota de 500

| Nicoară_Ciprian_1994 a răspuns (pentru Winners10):

Tu din ce parte din tara esti?

| Winners10 a răspuns (pentru Nicoară_Ciprian_1994):

Din jud. Hunedoara

| Winners10 a răspuns (pentru Nicoară_Ciprian_1994):

Ma informez de pe acum si eu pentru ca la anul o sa termin cu scoala (liceul) si as dori sa plec din tara, cel putin o perioada, sa lucrez pe dincolo... nu prea conteaza unde si in ce domeniu

| Winners10 a răspuns (pentru Nicoară_Ciprian_1994):

Si inca o intrebare... tu unde ai gasit locul de munca in Spania? happy

| Nicoară_Ciprian_1994 a răspuns (pentru Winners10):

Io n-am gasit loc de munca... E greu de gasit. Io am fost anul trecut in Romania si e mai naspa aici cu criza..Nustiu in Romania ca nu cunosc tara dar in Spania dupa ce faci un curs de ceva cum am facut eu de tamplarie la lemn statul da bani la cine te angajeaza asa ca daca e asa si in Romania. atunci fa un curs dela si asa te angajezi mai repede si in strainatate.

| Nicoară_Ciprian_1994 a răspuns (pentru Winners10):

Uite am si eu o intrebare daca ma poti ajuta. m-am gandit la o afacere de sezon cu ciupercile. sa adun cativa oameni si sa-i duc la cules ciuperci in padure. eu asigur transport si oameni care cunosc bine padurile. si eu sa le asigur si un salariu de vreo 1500 de ron pe luna. aia find vreo 340 de euro. cu 8 ore zilnice de luni pana vineri... tu crezi ca o sa gasesc oameni care sa vrea sa lucreze pe bani astea? Tu de exemplu ai vrea?

| Winners10 a răspuns (pentru Nicoară_Ciprian_1994):

Dupa parerea mea ar fi destui care ar dori acest loc de munca, mai ales ca sunt o gramada de persoane fara loc de munca ce cauta si nu gasesc... doritori ar fi