| Ericigiani a întrebat:

Sa zicem ca in mod normal tu la serviciu castigi 50lei pe ora si lucrezi cate ore vrei tu(sa zicem 10 ore).
Daca ai castiga 500 lei pe ora ai mai lucra tot 10 ore pe zi? Sau te-ai bucura de mai mult timp liber?

8 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Daca este un loc de munca atat de bine platit, atunci inseamna ca ai si raspundere.
Deoarece orele suplimentare se platesc cu tarif orar majorat, inseamna ca angajatorul tau chiar are nevoie de acele ore suplimentare, altfel nu i-ar fi rentabil. Deci, plata orei suplimentare este un fel de bonus pentru ca l-am ajutat.
Pe aceasta logica, daca timpul meu si stareamea de oboseala imi permite, atunci sunt "baiat bun" si accept sa ajut la rezolvarea situatiei. happy

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Dacă nu vrei sa ajungi repede la spitale, 8, 8, 8, orele de muncă, ofdihă și somn zilnic.

| Bizon95 a răspuns:

Sigur, as deveni Charlie din Doi Barbati si Jumatate big grin

| NietzscheFrumosSiDesteptSunt a răspuns:

Nicaieri nu prea se intampla sa lucrezi "cat vrei tu" si sa si primesti sume mari de bani.
Asa ca n-are rost sa te gandesti cum ar fi daca.

| Panamax a răspuns:

Unii reusesc sa iasa din sclavia banilor altii nu.

| FreddieM a răspuns:

Nici o suma din lume nu m-ar,, vindeca" de boala de care sufar. Sunt workoholic. Imi place atat de mult jobul meu, ca merg acasa din obligatie, si mai sunt si supebine platit. Bag minim 50 de ore pe saptamana (conform contractului), uneori 60, ba ma mai solicita si cate-o duminica (platita dublu bineinteles)
Lasand gluma la o parte, chiar fac parte din categoria asta, si sunt o persoana modesta, nu am mari exigente, nu beau, nu fumez, nu-s innebunit dupa masini, dar trandaveala nu-i de mine.
Sunt miliardari care merg la biroul lor de presendinti de companii fara sa-si reduca orarul doar ca au bani.

| BuLaNNNeL a răspuns:

Cred ca nici băieții deștepți, de prin IT, n.au asa programe laughing.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

As lucra 16 ore/zi, dar 14 ore e mai rezonabil ->conform capacitatiilor mele. Timp de o perioada pana ce m-as umple de bani. Dupa aia as lucra asa de plictiseala.