| TheLightWolfKK a întrebat:

Sal'tare TPU! Dau fundă!
Eu am 16 ani, am card bancar și aș vrea șă cumpăr, să vând, să inventariez cryptomonede( BTW, ETH, BTC cash etc.).
Întrebarea mea este unde pot cumpăra/vinde cryptomonede? Majoritatea site-urilor, blockchain, coinbase îți cer verificarea cu buletinul sau ce site-uri mai sunt ori scam ori preturi prea mari.
P.S: Am un cont( wallet) pe blockchain.

1 răspuns:
| Violleta2022 a răspuns:

Din pacate, nu ai 18 ani impliniti sa-ti poti face conturi legale.
Chiar daca iti faci unul fake, nasol este ca nu vei puta sa scoti banii din el, ca atunci ti se cere buletinul si identificarea arata ca, nu ai varsta legala.