| anonim_4396 a întrebat:

SAL TPU!
Ce trebuie sa fac ca sa iau bani prin "Western Union", adica sa-i primesc de la la o ruda.Este nevoie sa am un cont ceva? sau pur si simplu merg acolo si i salt!?

Răspuns Câştigător
| Alicezzz a răspuns:

Mergi oriunde exista Western union, cu buletinul, plus codul de 10 cifre de la pers care iti trimite, completezi formularul cu numele persoane care iti trimite bani si tara de unde, apoi tu ridici bani. Bafta!

2 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Ai nevoie de cartea de identitate și codul de la expeditorul banilor.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cu actul de identitate si codul pe care ti-l da cel care iti trimite banii, la orice filiala Western poti ridica banii.