| anonim_4396 a întrebat:

Salariul de frizer este fix sau este 1000 net și procent din profit?
Ce salariu are un frizer într-un oraș normal ca și Brașov, de exemplu?

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Salariul frizerului este fix si nu ia nimic din profit, ca el este angajat, iar profitul il ia patronul, nu angajatul.
Un frizer incepator, are salariul minim pe economie 1200-1400 lei, dupa care mai poate creste peste ani, cand capeti experinta.

| MihaiNicu23 a răspuns:

MInim pe economie si/sau procent din vanzai.

| kar1GaNNN a răspuns:

În jur la 1300 lei net, atata ia un frizer.

| Sebiserban19 a răspuns:

? ce răspunsuri, iei ori salariu si dupa ce treci de un anumit target incepi sa iei si procent. Ori platesti "chirie pe scaun" si toti banii pe care ii faci iti raman tie. Daca ar fi sa ia doar salariul minim pe economie, având în vedere costurile seminariilor si cursurilor (ale ustensilor nici nu mai spun), nu ar mai fi nici un frizer?