| anonim_4396 a întrebat:

[ce salariu are un frizer?]

Răspuns Câştigător
| cristi202 a răspuns:

Salariul nu e cine stie ce, dar, ca mai la toate joburile ce implica oamenii, ciubucul ce vine pe linga face diferenta. Cind lucram la tv-cablu luam aproape un salariu in plus, si eram destul de bine platit, am avut o prietena care lua salariul minim pe economie ca vinzatoare de ziare, dar la fel, mai lua un salariu din ce lasau cei ce cumparau de la ea (termopanele din casa asa si le-a pus, din ce cistiga pe linga). Nu stiu cum e la frizeri, dar banuiesc ca e cam la fel.

7 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

Depinde cat tunde si ce fel de frizerie este. Daca lucreaza la una cu salariu fix, se invarte in jurul a 1500 lei. Daca este o frizerie unde e platit in functie de cat de multi bani face (de ex 40% catre patron si 60% catre frizer la sfarsitul lunii) atunci poate sa ajunga si la 4000 lei daca are mult de lucru. In plus se mai adauga si spaga pentru ca multi clienti lasa spaga.

| anonim_4396 explică (pentru Bondarel99):

Spaga este pentru poliție, să scapi de amendă. bacșiș se se numeste banii platiți frizerului pe langă costul tunsului.

| Bondarel99 a răspuns (pentru anonim_4396):

Scuze laughing
Vorbeam cu un frizer mai demult și el a zis șpagă și așa mi-a rămas și mie in minte.

| anonim_4396 explică (pentru Bondarel99):

Http://prntscr.com/isv42t

| MihaiNicu23 a răspuns:

Minim pe economie daca e la inceput si peste 2000 de lei daca are o exprienta mai mare.

Răspuns utilizator avertizat
| EATruth a răspuns:

Află cine este Satan, Diavolul.

https://www.seruah.com/cine-este-satan.html