| Mihaimihai1234 a întrebat:

Salariul pentru extern pentru primele plecari in afara cat se poate lua pentru un sofer de categoria C+e? Cine ma poate ajuta, 6 cu 1 acasa...sa stiu daca imi iau teapa sau nu estimativ, cine are idee?

1 răspuns:
| Violleta2022 a răspuns:

La momentul asta si pentru urmatoarele luni, nu cred ca va face cineva angajari nicaieri, mai ales ca s-au inchis granitele si nu mai da nimeni vize de lucru.
Pentru categoria C si E se percepe experinta de peste 3-5 ani in soferie, in special daca vrei sa lucrezi afara.
Salariul este in functie de angajator si de munca care ti-o ofera, de la cativa dolari pe ora, sau pe fiecare transport in parte, sau dupa cum au nevoie, la ore, schimburi samd.
teapa nu ai cum sa iei, ca asemenea posturi sunt listate online, trebuind doar sa le cauti, in fiecare tara, in ziarele lor locale, sau la agentiile de retrutare a fortei de munca, din tara respectiva. Se presupune ca stii limba, asa ca, iti va fi usor sa intrii online si sa cauti.