| anonim_4396 a întrebat:

Merita sa aplic pentru un job unde salariul e motivant, fix, competitiv si alte vrajeli? Cat de mic poate sa fie?

Am aplicat la 2 job-uri unde salariul era... na, tot mic. Dar mai de doamne ajuta. (2500 lei net si la primul si la al doilea, iar la primul pe langa 2500 lei net mai erau si bonuri de masa, 20 de lei pe zi),
Problema e ca nu m-au sunat inca. Si da, mi-am dat nr de telefon in CV. Dar nu m-a sunat nimeni.

In afara de alea doua nu am mai gasit niciun job unde sa scrie concret cat e salariul net. Si nu stiu daca sa aplic orbeste si la job-urile unde nu scrie nimic concret. Mi-e sa nu iau vreo teapa.

2 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Din salariu brut scazi 40% hotia parlamentara si vezi cat raman net

| Intruder19 a răspuns:

Depinde daca mai ai vechime sau ce stii sa faci, un salariu de 2500 lei la inceput fara nici o calificare in Romania e mai greu sa gasesti (din pacate).