| madalynutzu1999 a întrebat:

Sall... am o problema daca ma puteti ajuta. Eu mai am o sora de 16 ani si eu am 15 ani, eu si sora mea luam o pensie de urmasi (sociala ) dupa tatal meu care a decedat in urma cu 4 ani iar maicamea vrea sa faca un imprumut de bani si nu poate ca ea e doar tutore deoarece nu a fost cununata cu tata... De unde sa scoata o suma de bani ca vrem sa renovam casa.

6 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Daca mama ta nu lucreaza (pentru a avea salariu) sau nu obtine alte venituri cu caracter permanent nu poate obtine imprumut, nici o banca nu-i va acorda imprumut. Voi nu puteti obtine fiindca sunteti minore.
Ar putea incerca sa obtina imprumut de la rudele voastre sau de la prietenii ei.

| KodrutZ a răspuns:

Va cade casa in cap? Daca nu, nu faceti asa timpenii. Se imprumuta sa o renoveze si dupa aia ramine fara ea. Jeezas...

| IzvorulDeIntelepciune a răspuns (pentru KodrutZ):

Intrebarea interesanta e alta : Daca mama nu are nicio sursa de venit, din ce reaq traiesc 3 insi? Doar din pensia de urmas? Ma indoiesc... Nici intretinerea nu-ti ajunge s-o platesti asa.
Avand in vedere ca vrea sa faca un imprumut inseamna ca se gandeste ca-l va putea si returna ceea ce inseamna ca are bani, mai exact o sursa care-i va aduce bani (ca daca-i avea cash nu-i ma imprumuta)

| KodrutZ a răspuns (pentru IzvorulDeIntelepciune):

Ete nah, stii cum zice si ponta... "ne descurcam noi"

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu puteti lua inprumut.Si provident acorda tot in baza unei fise de salariu sau pensie.Numai o cunostiinta va poate ajuta.Mult noroc.

| madalynutzu1999 explică:

Oare de lanprovident merge?