| AdiFCSB a întrebat:

Sall Tpu.Am 14 ani. Vreau sa-mi fac un card la Raiffeisen Bank.Acolo am vazut mai multe optiuni.Card steaua, de pensi, de cumparaturi..etc.
1.Pot sa-mi fac card la varsta asta pe numele meu, cu datele mele, etc.
2.Eu vreau sa-l folosesc pentru a baga bani pe el si pentru a cumpara de pe net cu cardul, pentru a scoate de la bancomate bani.
3.Ce varianta de card sa-mi fac:steaua, cumparaturi...etc
4.Daca imi fac card Steaua pot sa fac cumparaturi la jocuri, haine etc de pe net? Sau e doar pentru echipa Steaua?
5. Vreau ca banii de pe card sa fie in Euro.
6.Pot sa bag bani la bancomat in lei si pe card sa mi bage in euro?
Eu nu prea stiu care-i treaba cu cardurile.Va rog la fiecare raspuns puneti 1, 2, 3... ca sa vad la ce mi-ati raspuns.Multumesc.Dau funda happy

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

1.Da, poti, de tip Junior.
2. Poti.
3.Doar card de debit, cu care se pot face cumparaturi in limita soldului (ce ai pe card), la fel poti scoate si banii de la bancomat.
4.Nu stiu.
5. Daca depui euro.
6.Nu se baga bani la bancomat. Banii pe card se depun la ghiseu, de la bancomat poti doar scoate. Si nu poti scoate euro daca cardul este in lei, la fel nu poti scoate lei daca este in euro, se poate doar in moneda depusa si in care este cardul. Numai bine!