| ovidiujoker15 a întrebat:

am o intrebare, DAU FUNDA.
Eu mi-am creat canalul meu de Youtube pe 8 decembrie 2019, adica acum 1 an aproape, legat de monetizare, acei 1000 de abonati ii faci usor, dar acele 4000 de ore nu prea, intrebarea mea este ca daca nu fac in 12 luni acele 4000 de ore nu mai pot face monetizarea? Adica am creat canalul acum 1 an, dar abia acum am inceput sa postez si acolo scrie ca trebuie sa ai 4000 de ore in ultimele 12 luni, va rog sa ma lamuriti, adica de exemplu eu o sa fac 4000 de ore doar in vara si atunci o sa treaca de 12 luni, mai pot face monetizarea?

Răspuns Câştigător
| Alinailies a răspuns:

Se iau in considerere ultimele 12 luni, nu contewza cat de vechi este canalul.
Daca in ultimele 12 luni ai facut cele 4.000 h de vizualizari si ai deja 1.000 abonati, canalul ti-l monetizeaza in cateva zile(la mine asa a fost).

1 răspuns:
| DataScience a răspuns:

Ultimele 12 luni nu inseamna de cand ai inceput neaparat, daca trec 158 de ani, ultimele 12 luni inseamna ultimele 12 luni, nu primele.