| ovidiujoker15 a întrebat:

am o intrebare legata despre,, CUM SA CRESTI PE YOUTUBE" intrebarea clasica stiu
sa va fac o mica descriere a canalului meu.
Deci canalul meu este unul de gaming, am inceput sa postez de vreo o saptamana, fac episoade in jur de 30 de minute, creez propriile thumbnail-uri, am si un end screen la final cu,, abonati-va si cu episodul trecut"
Am facut serie cu jocul ala horror outlast, cu rocket league uneori si acum m-am apucat de raft.
Am facut propriul avatar, acum lucreez la banner, calitate 1080p, calitate audio foarte buna, am pc bun care sa duca jocurile, practic am tot ce ar avea un youtuber de gaming,, MARE" as vrea sa fac 1000 de abonati si 4000 de ore pentru monetizare. Am facut intr-o saptamana 9 ore de vizionare, am 11 abonati dintre care sa zic 9 prieteni de ai mei, va rog daca aveti sa imi dati un sfat despre cum sa cresc pe Youtube si cum sa fac cele 4000 de ore mai usor, daca vreti va rog intrati pe canalul meu sa vedeti despre ce e vorba.
Credeti-ma ca nu veti regreta, sunt diferit fata de ceilalti youtuberi,, mici" care vor sa creasca pe ytb, aici aveti link de la canalul meu https://www.youtube.com/channel/UCVn2-jttXeakzTR-Tbidy8g ?view_as=subscriber
daca vedeti ceva pe canalul meu ce nu e ok, va rog spuneti-mi ca sa indrept greseala
https://www.youtube.com/channel/UCVn2-jttXeakzTR-Tbidy8g ?view_as=subscriber

Răspuns Câştigător
| LPCTSTR a răspuns:

'Boon', esti nesigur pe ce vrei sa spui, observ. O chestie importanta este sa nu te balbai si, daca ai facut-o, cel putin la inceput, refa-o, n-o lasa asa.
Uite un exemplu foarte bun: calm, prietenos, fluid: https://www.youtube.com/......tps?/watch

Alta chestie: https://youtu.be/qR8TCxtcs6g?t=6 Nu fi cringe, doar pentru ca e singura serie pe canal, nu inseamna ca este si preferata spectatorilor tai. Prin urmare: nu le baga pe gat ceva ce ei probabil stiu sau nu stiu, fi mai... impersonal!
Pe langa asta, da si tu dovada de mai multa "viata", nici prea "voios" in tipul hiperactiv, nici plictisitor in tipul "baba comentatoare".

Alta: formuleaza mai bine introurile: "salut si bine v-am gasit la un nou joc pe canal", vorbesti de serie, spune "serie", nu prea are sens sa ne "gasim" la un nou joc, nu?

Nu stiu cat de mult deranjeaza pe altii, dar pe mine ma cam doare cand aud o pronuntie stalcita, stii... acele "pă"-uri sau „păntru"-uri. Este nevoie de o exprimare mult mai clara. Sau poate gresesc eu, poate asta iti da farmec, este la latitudinea ta.

Alta bucata de chestie: incearca sa ramai la doar cateva: 2-3 maxim serii deodata. + incearca sa joci si alte jocuri mai ne-auzite, de care toata planeta (inca) nu s-a plictisit deja. Iar pentru seriile cu jocuri mai mari si nu de tip meci, fa episoadele de 30-50 minute, asta este "sweet spot"-ul.

O alta: daca ti-ai spune numele real si n-ai spune "eu sunt *numele canalului*", n-ar fi mai comod pentru cei care vor sa ti se adreseze?

+ niste setari pentru microfon caci cand sunt sunete pe tonalitate mai mare, parca se aud sunete scoase de "beatboxeri", un fel de "scuipat"/suflat in microfon... si asta deranjeaza un pic cam tare.

Răspuns utilizator avertizat
| LPCTSTR a răspuns (pentru ovidiujoker15):

Si pe tine numai asta te-a durut, ca stai pe numere insolubile?!

3 răspunsuri:
| al0o0o0 a răspuns:

Poti sa incerci sa te promovezi prin prieteni si rude