| budy55 a întrebat:

daca am un laptop si un telefon care le-am primit cadou si nu am acte la ele pot trece in strainatate cu ele? sau imi trebui acte la ele astept raspuns multumesc!

4 răspunsuri:
| Andruşcă a răspuns:

Nu iti trebuie nici un act.
Acte se cer cand ai multa marfa la tine, de exemplu 10 laptopuri, 20 de telefoane, etc si trebuie sa arati provenienta lor, sa se asigure ca nu faci contrabanda cu ele.Pentru 1 laptop si telefon nu te intreaba nimeni nimic, e logic ca-s obiectele tale personale.

| Intruder19 a răspuns:

Da,nu te controleaza nimeni.

| DexterKill a răspuns:

De ce sa-ti trebuiasca acte? Nu ai nevoie de acte( doar daca nu sunt persoane reale sau Automobile)

| fathaabesstt a răspuns:

Nu iti trebuie nici un act. ce fel de act sa iti trebuiasca? e doar un laptop si un telefon