| budy55 a întrebat:

as dori sa stiu daca pot trege in alta tara adica daca pot trece vama daca am un laptop primit la el si n-am acte pot trece fara actele lui? astept raspuns! multumesc

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Problema nu o sa fie la iesire ci la inapoiere, daca nu ai acte s-ar putea sa-ti ceara taxe vamale, Pentru a evita asta va trebui sa-l declari la iesire si sa ai o copie a declaratiei, cu aceasta vei dovedi ca l-ai avut din tara si nu l-ai cumparat din strainatate. Numai bine!

2 răspunsuri:
| express11 a răspuns:

Il declari la iesire,nu-ti trebuie acte de propietate, iti va trece pe hirtia seria si numarul laptopului, iar la inapoiere iti va fi ok.si invata sa scrii romaneste, sa-ti spun drept am dedus mai mult ce vrei sa intrebi! ai laptop, dar nu ai carte! pacat!

| amicumms a răspuns:

In general stiu ca se poate, acum depinde ce vama treci, iar partea a doua ar fi mai bine sa-l ti in bagajul de mana, pentru a evita orice problema.