| JuStAdY a întrebat:

daca de ex il pun pe unu sa imi trimita prin posta un colet si eu il primesc si vreau sa fie al meu si nu platesc at ce se intampla?

Răspuns Câştigător
| VanessaTPU a răspuns:

Nu ai cum sa-l ridici de la posta fara a-l plati! Funda?

5 răspunsuri:
| AndreiC a răspuns:

O solutie ar fi sa jefuiesti duba Postei in timp ce descarca. Ce intrebare mai e si asta?

| solumaam a răspuns:

Daca ai primit coletul fara ramburs atunci nu vei plati nimic dar de regula daca cumperi de pe net un obiect atunci vanzatorul ti-l trimite prin sistem ramburs si atunci tu in momentul cand te prezinti la posta sa il ridici va trebui sa ii platesti rambursul altfel nu vei avea cum sa intri in posesia lui!

| denny_2973 a răspuns:

Pai gandeste si tu logic cum sa til dea daca tu nu platesti? decat daca il pui pe el sa plateasca de acolo

| JuStAdY explică:

Dar e scump rambursul ala? si daca intru in posesia obiectului si nu il plaetsc lui atnci se intampla ceva?

| alex50 a răspuns:

Pei nu ai cum sa-l ridici de la posta.