| TeodoraMaria98 a întrebat:

Vara asta vreau sa fac si altceva decat sa stau la Tv si Pc asa ca m-am gandit sa ma fac bona.Doar ca eu am 12 ani nu prea stiu cu cine sa vorbesc in legatura cu chestia asta. Miar placea sa am un salariu cam minim 15-20 le saptamana. spuneti-mi si ce mai faceti voi si daca e cam greu cu copii foatre mici. Funda

6 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Bona la 12 ani? Nu te bagă nimeni în seamă!
Fă-ți temele de vacanță, ajută pe mami la bucătărie, ieși cu fetele la plimbare, joacă remy, etc.
Pa, pa.

| jasp_4651 a răspuns:

ANGAJAM BAIETI SI FETE PENTRU IMPARTIT PLIANTE
Firma recruteaza angajati din toate orasele mari din tara (peste 30.000 loc.), angajarea se face dupa un sistem american pentru astfel de joburi.
ANGAJAREA SE FACE MUMAI PRIN SITE:
http://imparte-pliante.ucoz.ro

| Roxana_2818 a răspuns:

Buna. Eu sunt reprezentant la oriflame, si castig destul de bine plus o gramada de cadouri. daca vrei te pot inscrie, ai doisprezece ani, poti sa te inscri pe numele mamei si tu doar faci comanda deoarece nu esti majora. Pentru detalii add : comenzi_or@yahoo.com

| KatherinePierce1864 a răspuns:

Scuze ca zis si te dezamagesc, dar E FOARTE GREU sa ai grija de copii mici. Nici nu iti imaginezi. Eu cred ca mai bine "stai pe curu' tau". scuza-mi expresia. Dar asa este. Sa sti ca abia poate sa aiba grija cumnatamea de al ei. Ea are 27 de ani si e primul ei copil. Eu zic ca nu prea te cred in stare daca zici ca ai 12 ani. Esti putin cam mica si totusi esti minora. Nu cred ca te-ar accepta cineva ca baby sitter. Eu mi-am dat cu parerea. Vezi ce zic si parintii tai. Eu asa zis. Cred ca ar trebui sa iei in considerare si sfaturile noastre. Sper ca nu te-am dezamagit prea tare, si ca te-am ajutat. Imi dai fundita?

| Gaby119711 a răspuns:

Oau 12ani si vrei sa stai cu copii mici creca ceri cam mult de la viata.N-o sa-ti lese nimeni copii in grija iti zic sigur plus ca sa ai grija de copii e foarte greu eu a trebuit sa am grija de doi verisori de-ai mei si a fost un chin deci eu te sfatuiesc mai bine sa stai la PC si TV unde e liniste si bine.

| Roxette23 a răspuns:

Maria la varsta ta nu poti nici macar sa imparti pliante. Nu iti va lasa niciun adult copilul in ingrijirea ta. Esti doar un copil... nu poti avea grija nici macar de tine mai ales de inca un copil... si mai ales de varsta mica.
Mai bine citeste niste carti, fa-ti temele de vacanta; te va ajuta mai tarziu.