| ganjafarmer1911 a întrebat:

Sall, vreau sa imi deschid un magazin cu haine, accesorii(ceasuri, bratari, etc...), incaltaminte, electronice(telefoane, accesorii telefoane) tot felul de chestii luate de pe mai multe siteuri din china, am gasit loc intr-un complex comercial, intrebarea mea este, ce acte trebuie sa am ca sa pot vinde aceste produse?

2 răspunsuri:
| mobile a răspuns:

Salut,
In primul rand iti trebuie o Firma(SRL), dupa ce ai facut firma iti faci punct de lucru la respectiva locatie, o sa iti trebuiasca contabil, contract la utilitati, contract cu firma de paza, enel, multe sunt obligatorii cand ai un magazin de desfacere, cel mai bine intrebi pe cineva care deja are.
Daca ai nevoie de accesorii telefoane intra pe www.magazingsm.ro, gasesti si piese gsm daca vrei in timp sa faci un mic service gsm.
Succes si putere de munca, o sa ai nevoie de multa ambitie la inceput, nu te lasa dezamagit de piedici.

| oliver01 a răspuns:

Acte de proveninta a produselor. Facturi si alte avize.