| anonim_4396 a întrebat:

Saltu happy Vreau sa stiu daca exista sanse sa imi gasesc de lucru in Anglia eu nu stiu engleza doar foarte putin mai mult inteleg cu vorbitul e mai greu.

2 răspunsuri:
| AndreasfromMetallicA a răspuns:

Da,sunt sanse, trebuie in primul rand sa gasesti chirie la un prieten, apoi repede sa faci insurance number(NiNo)si cont la o banca, apoi vezi in ce domeniu cauti, unele din cele mai bine platite meserii pentru ce fara studii prea mari sunt constructiile, soferia pe categoriile mari de masini.In constructii iti trebuie cscs card, pe care poti sa il obtii cu 300£ aranjat, sau printr.un examen care nu este greu deloc, iar ca sofer trebuie sa iti schimbi permisul si daca ai peste 25 de ani ai sanse sa gasesti foarte repede in domeniul soferiei! sper ca te-am ajutat, macar putin! Bafta

| NazVet a răspuns:

In perioada asta e putin dificil. Eu lucrez cate 2-3 zile maxim pe saptamana. Sunt la agentii inscrisa, sa obtii un contract de munca e cam greu, daca vrei sa lucrezi in constructie iti trebuie CSCS si costa putin cam mult pentru o persoana care abia a venit, plus ca trebuie sa astepti sa iti vina si NINO ( national insurence number, numar de asigurare nationala). Succes!