| anonim_4396 a întrebat:

Saltut happy Vreau sa stiu daca exista sanse sa imi gasesc de lucru in Anglia eu nu stiu engleza doar foarte putin mai mult inteleg cu vorbitul e mai greu.Am un prieten de 2 ani acolo care zice ca vorbeste el pentru mine si cu actele si interviu, dar eu nu prea am incredere in el.

5 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Sant daca aplici la firme direct si ai NIN, permisu de GB constituie un avantaj

| darrio2007 a răspuns:

Mai bine mai asteapta si invata limba engleza.Prietenul poate profita de tine.Pentru ca nu cunosti limba.

| nigearares a răspuns (pentru darrio2007):

Cu ce profita de mine?

| darrio2007 a răspuns (pentru nigearares):

El poate traduce altceva decat spui tu la interviu.Sau diferit de ce iti spune englezul tie.
Acum te-ai prins?

| cristimihailov a răspuns:

Daca nu vorbesti... mai bine mai stai in tara pana o sa incepi sa vorbesti.

Nu munca e totul. O sa iesi afara si nu o sa intelegi ce vrea lumea de la tine.

Mai bine apuca-te de invatat. O faci pentru tine.

Nu as lasa pe altul sa imi conduca visul. S-ar putea ca visul tau sa o ia pe drumul lui...