| Anonim340 a întrebat:

Dupa cum știți, vor veni examenele de a 6-a si vreau sa ma regăsesc foarte foarte foarte bine happy însă as vrea sa imi ziceți cum sa ma pregătesc si sa învăț mai eficient, repede si s si țin minte. Mulțumesc anticipat si FUNDA +VOT happy

2 răspunsuri:
| JustaLittle a răspuns:

Buna! La examenul de clasa a sasea nu se pune foarte mult accent pe teorie (la limba romana si engleza) ci doar niste intrebari simple ca sa vada cum gandesc cei de a 6 a. Anul trecut chiar a fost o intrebare cam asa "Va plac aceste intrebari?" si ca raspunsuri puteau fi sad sauhappy.O sa va dea sa traduceti din engleza on romana si invers...chestii de astea

| Catapufusel a răspuns:

Atunci cand inveti, trebuie sa lasi toate celelalte ganduri in alta parte.Relaxeaza-te,si gandeste pozitiv si totul va iesi asa cum trebuie.Nu poti invata repede si sa ti minte.Acorda mai mult timp invatatului sa nu regreti mai tarziu.Mult succes la examene(teste) tongue