| Sandu3 a întrebat:

Salut.Administrarea unui cont curent aferent unui card de debit costa sa zicem 5 lei/luna.Toate bune si frumoase.Dar ce se intampla in momentul in care am un cont curent,am un card de debit, fac un job pe internet dar nu-mi intra nici un ban? Sa zicem ca faci un canal de YouTube la care nu se uita nimeni.N-ai succes cu el.Deci nu-ti intra nici bani.Intrebarea este de unde isi va lua banca acei 5 lei pe luna daca eu nu primesc nimic? Ce face banca in situatia asta?

Răspuns Câştigător
| Serpisorul a răspuns:

O sa ai balanta pe minus. Daca vei dori sa inchizi contul ti se va cere sa platesti suma respectiva.

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Cand vei baga bani in cont ti se vor lua si banii aferenti comisioanelor
daca nu vor intra niciodata bani cand vei vrea sa inchizi contul vei plati comisioanele

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

În situația asta banca îți cere să depui tu 5 lei.

| johnnny123 a răspuns:

Când ai deschis contul ai semnat și un contract. Dacă ai fi avut curiozitatea să-l citești înainte să-l semnezi, cu siguranță ai fi știut. În esență datorezi băncii acel cost de administrare și trebuie să depui bani din buzunar în cont pentru ca ei să-și poată trage comisionul pe care-l datorezi.