| Sandu3 a întrebat:

Salut.Sunt intr-o mica incurcatura si nu stiu cum sa incep.Si cu ce.Momentan nu posed nici un fel de card.Nici de credit nici de debit.Si mi-ar trebui unul.In sensul ca am gasit un fel de job pe internet pentru care esti platit dar prin intermediul unui card banuiesc asociat PayPal ca altfel nu vad cum. Exista o data anume la care tu te duci cu cardul si-ti iei banii cuveniti.La fel este banuiesc si in momentul in care iti faci un cont pe YouTube si esti creator de continut.Banii vin din vizualizari si abonati.Nu prea pot munci fizic de aceea ma intereseaza aspectul asta ca sa pot supravietui din ceva.Dar nu stiu pasii de urmat.Si intrebari o gramada.Deci ce trebuie sa fac? Cine-mi da mie un card? Ma costa ceva acest card? Am avut o data un card de debit si mi-aduc aminte ca mi l-a dat banca gratuit.Il pot asocia cu PayPal? Daca aveti experiente de genul acesta sau lucrati pentru YouTube sau altcineva de pe internet cu plata de genul acesta.VA ROG SA MA AJUTATI.A-ti face un mare bine.Momentan nu am nici un venit desi am incercat sa ma angajez si n-am reusit.Nu pot munci fizic,ca nici n-as ezita. Daca poate cineva, va rog, un mic ajutor.

1 răspuns:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Banca iti da cardurile.
Ala de debit il da oricui are pe 14 ani, ala de credit doar celor cu venituri.
Nu te costa nimic cardul in sine, costa administrarea contului. Majoritatea cardurilor pot fi atasate paypal.