| Alexandruuu88 a întrebat:

Salut all! Am o nelămurire în ceea ce priveste impozitul pe pariuri sportive (anul 2017). Am avut de plătit impozit la anaf 147 si l-am plătit anul acesta in aprilie...am avut de completat declarația 200.Ideea e ca am primit zilele acestea o scrisoare recomandată de la anaf cu decizia de impunere. Daca am plătit impozitul, trebuie sa mai merg la anaf pentru ceva? P.s e prima data când ma lovesc de asa ceva...si ma depaseste

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Daca ai platit impozitul pe 2017, in suma aratata in decizia de impunere, atunci nu mai trebuie sa platesti, eventual le trimiti o copie a actului de plata.
Daca ai avut castiguri si in anii anteriori si nu ai platit atunci se poate ca decizia sa se refere la anii pentru care n-ai platit, s-au trimis multe decizii pentru anii anteriori, pentru a nu se prescrie datoria.