| Tonenchi69 a întrebat:

Salut, am 15 ani si am o mare problema, si anume banii! Nu vreau a e mai cer bani parintiilor, pentru ca vreau sa-i produd singur. Imi puteti da niste sfatura cam cum as putea face bani la varsta mea? Astept sugestii si va multumesc!

Răspuns Câştigător
| HelperSuprem a răspuns:

Depinde, poate ai auzit de joburi-le la jumate de norma, de exemplu poti da un interviu de anjajare sa fii barman intr-un spa sau pub (de la 15 ani poti fi), daca stii sa inotii in sezonul cald poti fii salvamar la mare( daca locuiestii langa mare), poti gasi vreun loc de joaca unde au nevoie de animatorii sau poti sa tunzi iarba la vecini... FUNDA! Nu uita. ambitie!

2 răspunsuri:
| KodrutZ a răspuns:

Online. Pune-ti engleza la punct extrem de bine daca nu ai facut-o deja. Restul e file de poveste.

| Ciobotaru_Diana_1994 a răspuns:

Ai putea sa te comporti ca un copil normal de varsta ta,adica sa mergi la scoala,sa fii sarguincios, si sa te multumesti cu ce iti dau parintii tai. banii nu se castiga asa usor cum pare, si stai linistit, o sa ai toata viata inainte sa muncesti. parintii tai sunt obligati sa te intretina, caci este responsabilitatea lor, si la 15 ani nu cred ca ii saracesti..asa ca, stai linistit, si lasa-i pe oamenii mari sa se gandeasca la treburile astea