| AnonimRD a întrebat:

Salut, am 15 ani si vreau sa muncesc vara asta undeva unde sa fac niste bani. Aveti idee unde as putea sa fiu acceptat sa lucrez? Dau funda pentru cele mai bune idei.

5 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Ceva ajutor de barman/bucatar/ospatar. Promoter, si poate te primeste si supraveghetor pe la locuri de joaca

| PumpkinDoll a răspuns:

Chelner,pe la un supermaket, sau poti sa pleci sa cauti pe litoral, dar daca te duci la mare, ar fi bine sa-ti dea banii la zi.Cum zice si Grigore, sunt sanse mari ''s-o iei in gura''.Am ceva cunostinte care au patit-o

| BlueDark a răspuns:

Vezi ca vara au nevoie astia de la Vodafone de tipi care sa imparta pliante pe strada.

| Anon31241212 a răspuns:

La un restaurant, bar, la un magazin, la un hipermarket gen Auchan. Sunt foarte multe variante. Dar vezi si tu unde iti da salariu mai bunicel.

| Grigore_Alexandru_1996 a răspuns:

Poti cauta undeva in apropierea orașului. satului sau tot asa, al tau, sa nu-ți treaca prin cap sa pleci la mare, din propria mea experienta si eu aveam 18 ani totusi, munca pentru tineret pe litoral este o mare vrajeala, pe lângă condiții foarte proaste de trai, mâncare putina se poate sa vi acasa si fara bani, bineînțeles daca o sa ai sa te duci acasă, gen daca pe zi câștigul e de 100 de lei, ceea ce nu exista, pe putin 50 de lei ii cheltui in ziua aia si nu rămâi cu nimic, asa ca mai bine stai acasa decat sa te bucuri pentru niste bani