| florin926481f a întrebat:

Salut, am 16 ani si sunt baiat.
Deci am de gand ca peste 2 ani, adica la 18 ani sa dau de permis cat A2 si pana atunci as vrea sa strang ceva bani vreo 2.000 de euro deoarece parintii nici nu vor sa auda de asa ceva.
Daca stiti ceva metode bune eu zic ca am timp in 2 ani.
Nu veniti cu tot felul de site uri..Mersi.

6 răspunsuri:
| GouDidodino a răspuns:

De ce sa dai pentru A2 cand poti da pentru A?

| Hellboy96 a răspuns (pentru GouDidodino):

Nu este asa cum zici tu, mai intereseaza-te puțin înainte să răspunzi la o întrebare!

| florin926481f explică (pentru GouDidodino):

Pai nu am cum sa dau de A la 18 ani asa ca dau de A2 ca atunci cand implinesc 20 sa pot da de A pentru ca nu as avea rabdare sa astept pana la 24

| User23434 a răspuns (pentru GouDidodino):

Dacă ești dezinformat mai bine nu mai răspunde. Pentru categoria A, trebuie sa ai minim 24 de ani, sau 2 ani de experienta pe categoria A2, care se poate da la 18, deci la 20 de ani se mai poate lua permisul pentru categoria A.

| Hellboy96 a răspuns:

Ca să faci permisul te costa undeva între 1000 si 1600 de lei, poate mai mult, poate mai puțin. Dacă vrei să îți iei si motocicleta asta e altceva.
Poți merge sa te angajezi la glovo sau foodpanda, te mai interesezi si tu. Bafta!

| florin926481f explică (pentru Hellboy96):

Nu stau la oras din pacate